ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11031592
*
nr 1103 1592
Spegel
190x88
Kondition: nutida
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 18:20:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 20:17:26
1
1.800 kr
24/4 06:59:49
2
1.600 kr
24/4 06:59:49
1
1.700 kr (Budbetjänt)
24/4 07:00:28
2
1.800 kr
24/4 07:00:28
1
1.800 kr (Budbetjänt)
24/4 07:00:37
2
1.900 kr
24/4 17:26:27
3
2.200 kr
24/4 18:15:11
2
2.200 kr
24/4 18:15:11
3
2.200 kr (Budbetjänt)
24/4 18:15:21
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Kondition: nutida
Läs om budbetjänten
nr 1103 1592
Spegel
190x88
Kondition: nutida
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 20:17:26 | 1 | 1.800 kr |
24/4 06:59:49 | 2 | 1.600 kr |
24/4 06:59:49 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
24/4 07:00:28 | 2 | 1.800 kr |
24/4 07:00:28 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
24/4 07:00:37 | 2 | 1.900 kr |
24/4 17:26:27 | 3 | 2.200 kr |
24/4 18:15:11 | 2 | 2.200 kr |
24/4 18:15:11 | 3 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
24/4 18:15:21 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02